AK Parti İstanbul Milletvekili Kılıç'tan Gürcistan'daki Türkiye Maarif Vakfı Okuluna Ziyaret

19.09.2018

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Türkiye Maarif Vakfı Tiflis Okullarında incelemelerde bulundu.

Kılıç, okulda Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği Müsteşarı Muteber Kılıç, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah, Türkiye Maarif Vakfı Asya Pasifik Bölge Koordinatörü Harun Küçükaladağlı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tiflis Ofis Başkanı Mustafa Özgür Yücel tarafından karşılandı.

Kılıç, ziyaret kapsamında, geçen yıl açılan Türkiye Maarif Vakfı Tiflis Okullarını ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Kılıç, öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

Okuldaki incelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Kılıç, Tiflis'te böyle bir okulun bulunmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kılıç, okulun açılmasında emeği geçen Türkiye Maarif Vakfı ve Tiflis Büyükelçilik yetkilileriyle Türk iş dünyasının temsilcilerine teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu, özelikle FETÖ'nün uluslararası ayağıyla mücadele çerçevesinde tüm dünyada harekete geçen Maarif Vakfımız Gürcistan'da da gerçekten çok güzel bir hizmete ve esere imzasını koymuş."

Türkiye'nin ve iş dünyasının desteği ile Türkiye Maarif Vakfı Tiflis Okullarının daha da güçleneceğini kaydeden Kılıç, bu konu üzerinde Gürcü makamları ile de temasların sürdüğünü söyledi.

Kılıç, "Özelikle Gürcistan'ın Türkiye ile ikili ilişkiler noktasında ciddi bir köprü görevi görebilecek olan bu güzel eserin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir öğrenci sayısına hizmet vereceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Okulun daha büyümesi ve etkili hale gelmesi için Gürcü makamlarının Türkiye'ye gösterdiği yakınlık doğrultusunda okula destek vereceklerine inandığını vurgulayan Kılıç, "Unutmayalım ki hain FETÖ darbe girişiminden sonra ilk Türkiye'ye gelen yabancı başbakan Gürcistan'ın o zamanki Başbakanıydı." dedi.,

Mütevelli Heyeti Üyesi Cerrah, Milletvekili Kılıç’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

Video Title