Gine Maarif Okulları Bir İlke İmza Atıyor

27.04.2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının Afrika’da da kendisini hissettirmesiyle bir çok ülkede eğitime ara verildi.

Batı Afrika ülkesi olan Gine'de de eğitime ara verilmesinin ardından, Maarif Okulları önceden hazır olan teknolojik alt yapısıyla eğitimi kesintisiz şekilde sürdürerek bir ilke imza attı.

Kullanılan uzaktan eğitim programı üzerinden tüm kademelerdeki öğretmenler haftada iki defa ders anlatıyor. Dersler, kademe, ders adı, öğretmen adı ve kaçıncı ders olduğuna göre isimlendirip velilerle paylaşılıyor. Okul müdürleri velilerle iletişim kurarak ders kayıt linklerini aktarıyor.

Öğrenci ve velilerin yanı sıra Gine Milli Eğitim Bakanlığı bu süreçte yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Türkiye’ye teşekkür ettiler.

Bakanlık, Maarif Okullarında uygulanan alt yapıyı diğer okullarda da uygulamak üzere ders kayıt linklerini ve öğretmenleri kullandıkları dokümanlarını talep etti.

Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde tüm dersler uzaktan eğitim olarak verilen Gine’de, özellikle 6. Sınıflar, 10. Sınıflar ve 13. Sınıflar için dersler daha ayrıntılı işleniyor.

DİĞER HABERLER

Video Title