Gürcistan'daki Türkiye Maarif Vakfı Okulları'nda ders zili çaldı

17.09.2018

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te geçen yıl açılan Türkiye Maarif Vakfı Okulları'nda 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başladı.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseden oluşan okullarda yeni eğitim öğretim yılının açılışı için düzenlenen törene Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tiflis Koordinatörü Nejla Demirdağ ile Türk Hava Yolları (THY) Gürcistan Müdürü Serafettin Ekici, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tiflis Ofis Başkanı Mustafa Özgür Yücel, Türk ve Gürcü İş Adamları Derneği (GÜRTİAD) Başkanı Celal Sancar, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve diğer davetliler katıldı.

Törene katılanlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için saygı duruşunda bulundu.

Büyükelçi Yazgan, törende yaptığı konuşmada, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Türkiye Maarif Vakfı Tiflis Okulları'nın Türk-Gürcü ortak iş birliğiyle iki ülkenin ortak kültürel yaşamanın bir kaynağı olduğunu belirten Yazgan, Türk devleti olarak okul yönetimine her zaman destek vereceklerini kaydetti.

Yazgan, "Burası Türk toplumun dayanışma sergilediği bir yer, bu dayanışmayı aynı zamanda ülkeye, Gürcistan ve Türkiye'ye, çıkarlarımıza karşı çalışmaları yürüten herkese karşı sergilediğimiz dayanışmanın bir merkezidir." ifadelerini kullandı.

Türkiye Maarif Vakfı Müteveli Heyeti Üyesi Selim Cerrah da "Bize emanet edilen çocukları, kendi evlatlarımız gibi görüp onları geleceğe hazırlarken ait oldukları ülkenin değerlerine bağlı olmalarını sağlamak için çaba sarf etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

 

 

DİĞER HABERLER

Video Title