Maarif Okulları Öğrencileri TRT 40. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliğine Katıldılar

24.04.2018

Her yıl dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan Maarif Okullarından Türkiye’ye gelen çocukların katıldığı TRT 40. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne bu yıl Mali ve Nijer Maarif Okulları öğrencileri konuk oldular.

14-27 Nisan tarihleri arasında yapılan Şenlik Programı açılışı Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından yapılan 40 yıldır 23 Nisan Çocuk Şenliğinde çekilen fotoğraflardan oluşan sergi ile başladı. 

Ertesi gün her ülkeden bir çocuğun ve onu ağırlayan ev sahibi çocuğun katıldığı heyeti Bursa Valisi İzzet Küçük ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş makamlarında kabul ettiler. Kabullerden sonra Şenlik Yürüyüşü yapan çocuklar ardından Sertap Erener konserine katıldılar.

İnegöl, Mudanya Yıldırım ve Bilecik’i gezen çocuklar bir taraftan da Gala Provaları yapmaya devam ettiler. 

Dünya çocukları 23 Nisan Gala Programında hazırladıkları gösterileri ve ardında da Türkiye Gösterisini sergilediler.

Ankara’ya seyahat eden çocuklar TRT Genel Müdürü İbrahim Eren kabulünün ardından Anıtkabir Ziyareti, TBMM Kabulü ve Başbakanlık Kabulünde bulundular.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulüne katılan çocuklar 23 Nisan Gala Gösterilerini Cumhurbaşkanlığında sergilediler.

DİĞER HABERLER

Video Title