Pak-Türk Maarif Okullarında Uzaktan Eğitime Geçildi

06.04.2020

Pak-Türk Maarif Okulları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uzaktan eğitime başladı. Pakistan Federal Eğitim Bakanlığının ülkede eğitime 1 Haziran'a kadar ara vermesi üzerine öğrenimin aksamaması için Pak-Türk Maarif Okullarında uzaktan eğitim sistemine geçildi.

Türkiye Maarif Vakfı Pakistan Ülke Temsilciliği tarafından, dünyanın salgın nedeniyle zor bir dönemden geçtiği, Pak-Türk Maarif Okullarının da eğitim faaliyetinin bu süreçten en asgari düzeyde etkilenmesi için uzaktan eğitim konusunda hazırlıkların tamamlanıp eğitime başlandığı bildirildi.

Çalışmaları neticesinde, e-Maarif öğrenci bilgi sisteminin altyapısını da kullanarak 400 öğretmen ve yaklaşık 7 bin öğrencinin uzaktan eğitim sistemine tanımlandığını belirten yetkililer, “Öğretmen ve idarecilere derslere devam, ödev kontrolü gibi hususları takip ederek gerçek bir ders ortamı oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Uzaktan eğitim sisteminde; sanal sınıf oluşturma, ders ve öğretmen atama ve bu alanlara öğrenci kullanıcısı atama gibi özelliklerin yanında sanal sınıflarda asenkron video gösterimi, forum oluşturma, etkinlik tamamlama kontrolü gibi pek çok detay ve raporlama seçenekleriyle öğrenciler ve öğretmenler sanal bir okul ve sınıfın içerisinde eğitim imkanı görecek.

DİĞER HABERLER

Video Title