Tiflis'te Maarif Öğrencileri Konserde Buluştu

24.02.2020

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenen etkinlikte, neyzen Burcu Karadağ ve müzisyen Alafsar Rahimov, International Maarif Schools Georgia öğrencileri için konser verdi.

Neyzen Karadağ ve müzisyen Rahimov, Türkçe ve Azeri ezgiler seslendirdi. Gönüllerince eğlenen minik öğrenciler, programın sonunda sanatçılarla fotoğraf çektirdi.

International Maarif Schools Georgia idarecileri 2017'den beri Gürcistan'da eğitim alanında hizmet verdiklerini anlattı.

Okulda 107 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten yetkililer, “Birçok ülkeden öğrencilerimiz var. Burada aslında iki ülkenin köprü vazifesini görüyoruz. Türkiye Maarif Vakfının tüm ülkelerde yaptığı iyilik ve güzelliği burada da öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Umarım 500 öğrenci kapasiteli okulumuzda önümüzdeki yıllarda daha çok öğrenciye hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karadağ ise çok sıcak bir ortamda karşılandıklarını anlatarak, “Türk kültüründe çok önemli bir enstrümanı burada tanıttık. Kültürler arası köprü görevini üstlendiğimizi düşünüyorum. Çocuklar için unutulmaz bir etkinlik oldu. Hayatlarında bir enstrümanın varlığının önemini kavradılar” dedi.

DİĞER HABERLER

Video Title