Türkiye Maarif Vakfından Bartın Üniversitesine Ziyaret

19.08.2020

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette Vakıf Başkanı Prof. Dr. Akgün’e üniversitede devam eden uluslararasılaşma çalışmaları hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Uzun, kısa zamanda önemli mesafe kaydettiklerini ifade etti.

Özellikle uluslararası öğrenci sayılarında her geçen yıl bir artışın söz konusu olduğunun altını çizen Rektör Uzun, Maarif Vakfı ile imzalanan ‘İş Birliği ve Tanıtım Protokolü’nün üniversite olarak tanınırlığını arttırdığını söyledi.

Bartın Üniversitesi’nin yıldan yıla artan başarı grafiğinin farkında olduklarını belirten Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, uluslararasılaşma çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Maarif Vakfı, çalışmalarını “Türkiye’nin Eğitimde Dünyaya Açılan Penceresi” mottosuyla sürdürdüğünü aktaran Akgün, “Türkiye Maarif Vakfının, yaptığı iş birlikleri ile Türkiye’nin eğitim alanındaki zengin tecrübesine, yaygınlık, etkinlik ve bilinirlik kazandırmayı, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmayı ve yeni projeler geliştirmeyi amaçlıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 200 İş Birliği protokolü imzalandı. Ülkemizin ulusal sınırları aşan vizyonuna uygun olarak üniversitelerimizin çalışmalarını büyük bir heyecanla takip ediyoruz. Bartın Üniversitesi bilimsel çalışmalarının yanı sıra uluslararası öğrencilere büyük bir önem vererek örnek bir duruş sergilemektedir. Hem duruşları hem de gelecek vizyonları için değerli rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Akgün, daha önce Türkiye Maarif Vakfı ile Bartın Ünivesitesi arasında imzalanan Akademik, İş Birliği ve Tanıtım Protokolü’nü hatırlatarak, bu kapsamında eğitim, araştırma, akademik çalışma, raporlama ve kültürel alanlarda iş birliği kurulması amaçlandığını ifade etti.

BENZER HABERLER

Video Title